МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проект закону проти дискримінації в Україні запроваджує нові терміни.

07/25/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Об'єднання з понад 20 громадських організацій презентує комплексний законопроект “Про захист від дискримінації”. Закон може наблизити Україну до Європи, запровадивши в ній такі ж норми, як і в країнах-членах ЄС.

Одна з розробниць проекту закону «Про захист від дискримінації», юрист Галина Бочева в інтерв'ю DW звертає увагу на розмаїтість організацій, що працюють над документом: «Ми в проекті «Без кордонів» працюємо з біженцями і шукачами притулку, новими етнічними меншинами, і ми бачимо цю проблему з огляду на расову дискримінацію, а інші, для прикладу, захищають права людей з обмеженими можливостями й глибше знають, у яких формах щодо таких людей виявляється дискримінація». За її словами, мета закону - надати підґрунтя для визначення дискримінації, в яких формах вона може відбуватись. Документ потрібен, щоб якомога ширше розтлумачити з юридичної точки зору, чим є явище дискримінації в усіх його формах й проявах.

«Ми намагались прописати широке коло підстав, які можуть бути підґрунтям дискримінації, наприклад, та ж сама сексуальна орієнтація, коли, наприклад, людину звільняють з роботи на цій підставі» - зауважує Бочева. Правозахисниця каже, щоб захистити людину від дискримінації, треба, аби виконавчі органи, судова влада розуміли що певне ставлення, дії чи бездіяльність щодо людини є дискримінацією. Як говорить експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко, закон повністю відповідає вимогам, які висуває до України ЄС. Демократичне суспільство – це таке, де інтереси більшості органічно поєднано з захистом прав меншості, каже Тищенко.

Усе як у Європі

Окрім визначення дискримінації цей закон ще дає пропозиції щодо інституційних змін, які, на погляд розробників є потрібними для вирішення проблеми. Окремий розділ присвячений Комісії проти дискримінації, на думку авторів, має бути створений такий незалежний держорган, що захищатиме потерпілих і попереджатиме такі випадки. Галина Бочева додає, що Україні не вистачає законодавства у цій сфері, а закони не повністю відповідають європейським нормам: «Норма Конституції про недискримінацію, на жаль, залишається декларативною і кримінальний механізм захисту від дискримінації - далеко не завжди найкраще рішення для захисту прав людини».

У глосарії до проекту закону з'являються нові поняття, такі як «ейблізм» (дискримінація людей на підставі обмежених фізичних можливостей), «ейджизм» (дискримінація за віковою ознакою), «лукізм» (дискримінація на підставі зовнішнього вигляду людини). За словами правозахисниці, їх застосовують для адаптації до європейських стандартів антидискримінаційного законодавства. Боротьба з дискримінацією в Україні як і розробка ефективного законодавства передбачені у Національному плані дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Авторка: Ольга Веснянка, Київ
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15262851,00.html

Відповіді

  • 2011.07.25 | zаброда

    Я канєшна протів усякої D`scream-i-nation Re: нові терміни.

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Об'єднання з понад 20 громадських організацій презентує комплексний законопроект “Про захист від дискримінації”. Закон може наблизити Україну до Європи, запровадивши в ній такі ж норми, як і в країнах-членах ЄС.
    ...
    > У глосарії до проекту закону з'являються нові поняття, такі як «ейблізм» (дискримінація людей на підставі обмежених фізичних можливостей), «ейджизм» (дискримінація за віковою ознакою), «лукізм» (дискримінація на підставі зовнішнього вигляду людини). За словами правозахисниці, їх застосовують для адаптації до європейських стандартів антидискримінаційного законодавства....>
    > Авторка: Ольга Веснянка, Київ
    > http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15262851,00.html


    ... але, проти "франчайзі", "ейблізм" і "лукізм" (гей, Ригаравічу! ;) ) чисто дискримінація мозку. Чи ж серед представників отих 20 з гаком ГО нема когось із вухами!?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.26 | Kohoutek

      Re: Я канєшна протів усякої D`scream-i-nation Re: нові терміни.

      zаброда пише:
      > ... але, проти "франчайзі", "ейблізм" і "лукізм" (гей, Ригаравічу! ;) ) чисто дискримінація мозку. Чи ж серед представників отих 20 з гаком ГО нема когось із вухами!?
      Є, але Ви не уявляєте, яку руйнівну силу має поєднання фемінізму зі французським структуралізмом. Перший надихає жінку, яка його сповідує, до непримиренної боротьби за свої погляди, а другий формує (чи, радше, деформує) ці погляди. Якось я вщент розсварився з купою лесбійок-феміністок, доводячи їм, що слово "омбудсвумен" - лінгвістичний покруч, який не має права на життя навіть в англійській мові, а в український практично дорівнюється лінгвоциду. Марно. Звісна річ, виявилося, що я - мейл шовніст піг, який не розуміє, як високоінтелектуальні терміни на кшталт "омбудсперсона" і такі питомо українські слова як, прости Господи, "членкиня", формують суспільну свідомість і змінюють реальність навколо нас. При тому феміністки поєднують кращі прийоми боротьби з обох світів - вони апелюють до розуму, але коли показуєш їм, що розум підказує не помножувати сутностей понад мінімально необхідного рівня, вони відразу вдаються до блискучої жіночої тактики нещасної жертви патріархального суспільства. "Не мытьём, так катаньем". Так і запроваджуються кострубаті неологізми в громадському і законодавчому дискурсі, а потім вже до них звикають.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.26 | zаброда

        Ще б я додав "лінощі"

        Kohoutek пише:
        > .... Ви не уявляєте, яку руйнівну силу має поєднання фемінізму зі французським структуралізмом.

        Не знаю, взагалі, добре це, чи ні, але наш "сьод секта" ;), принаймні його певні відгілки, рухають головно жінки. Тож дискурс, направду, иноді специфічний.

        OFF: Було перекладав якось довгенький монолог одного "кар'єрного" борця проти торгівлі людьми і не втримався - переклав його then comes this lady who 'uz cooking his meals як "отут приходить жіночка..."... На цьому слові в монолог втрутилася одна учасниця, почавши напучувати-стидати мене за вживання маскулінного терміну. Того дня я далі навмисне перекладав всіх girls, old women, ladies etc., як "особи жіночої статі" відповідного віку. Инші потім підходили вибачитися. :) Не вмер Гаврило, галушкою вдавило.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.26 | Микола Гудкович

          Re: Ще б я додав "лінощі"

          zаброда пише:

          > OFF: Було перекладав якось довгенький монолог одного "кар'єрного" борця проти торгівлі людьми і не втримався - переклав його then comes this lady who 'uz cooking his meals як "отут приходить жіночка..."... На цьому слові в монолог втрутилася одна учасниця, почавши напучувати-стидати мене за вживання маскулінного терміну.

          А який тут термін, перепрошую за мій чоловічий шовінізм, є маскулінним? :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.26 | zаброда

            Маскулінно-шовіністичним?

            Жіночка :( Та пані тоді "вбила" аналогією: "От якби вам казали мужчінка чи чоловічок!" Срєзала ;)
  • 2011.07.26 | Арій.

    Це добре що не буде "лукізму". Одягаєш дрантя з помийки і йдеш в оперу в перший ряд - супер!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.26 | Микола Гудкович

      Або ще таке: лізе в метро напівголий хлопчина на Гідропарку…


      Ти йому зауваження, а він такий: «Піліція, рятуйте! Лукіста спіймав!». І все, протокол, постанова, адмінштраф (або арешт, чого там — не треба бути лукістом!)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.26 | zаброда

        Лукіст антипод вуаєриста?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".