МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пенсійні думи.

07/11/2011 | Олександр DADDY Попов
Складається враження, що основною метою авторів (автора) пенсійних новацій, втім, як і податкових, було втілення в життя відомого гасла товариша Поліграфа Шарикова: всьо отобрать і подєліть! Нахапати податками, нарахуваннями, штрафами максимальні ресурси, сісти на них своєю «рехворматорською» дупою і щедрою рукою Господаря ділити 5 хлібів на всіх холопів. Чому лише 5? – Тому що після дерибану з Кровосісєю та Чавунієм більше не залишиться.
Після цього наказати холопам радіти.

Ну, ладно. Це ж знову критика. А я маю бажання висловити своє бачення: як варто б було провести пенсійну реформу аби однією дією запровадити в країні всі розрекламовані комсомольцем Тігіпко і перший, і другий, і, навіть, третій рівень пенсійної реформи (а не його «рехворми»).

Почну здалеку. Ось особисто я маю трудовий стаж з 1980 р. За 31 рік я сплатив державі в якості нарахувань на мій особистий фонд заробітної плати якусь суму N. Моя мати має трудовий стаж років 50. відповідно сума її пенсійних внесків дорівнює значно більше ніж моя N. Моя дружина має трудовий стаж 20 років і її внесок у пенсійні «закрома» дорівнює N-m. Але, незалежно від трудового стажу і суми, яку держава з нас стягнула, розмір наших пенсій визначає і збирається визначати далі саме екс-комсомолець, за підтримки 100 (чи скільки їх там було присутні) депутанів-піаністів.

Архаїчна солідарна система пенсійного забезпечення із запровадженням рехворм Тігіпка нікуди не подінеться. Скорочення та урізання розмірів жебрацьких пенсій і надалі буде продовжуватись, адже грошей на всіх не вистачить, а своїм власним комсомольці ділитися бажання не мають, просто не навчені.

Насправді, реформаторські питання вирішуються дуже просто: нарахуйте моїй мамі, моїй дружині, мені, всім працюючим українцям наші пенсійні внески на особисті пенсійні рахунки.

Нам немає потреби у владному керуванні нашими власними грошима. Нам вистачить розуму і життєвого досвіду своїми грошима керувати самостійно. Ми будемо бачити: скільки накопичили на свої особисті пенсії, будемо вільно розпоряджатися цими грошима до досягнення пенсійного віку в частині розміщення цих внесків або в державних, або в недержавних пенсійних фондах. І ваших, екс-комсомольці, порад або регулювання ми не потребуємо.

По досягненню пенсійного віку ми будемо вільні у призначенні собі того розміру пенсій, який вважатимемо для себе достойним, зможемо використати свої пенсійні накопичення для оплати лікування себе любимих - старих і хворих. А коли відійдемо ми в інший світ, то наші зароблені важкою працею копійчини не відійдуть до бездонних «державних» кишень, а будуть успадковані нашими дітьми та онуками, або відійдуть до Церкви, згідно заповіту, в якості останнього в земному житті благодійного внеску.

Ось це і буде справжня реформа, яку немає потреби впроваджувати довгі роки, і яка якраз і зробить з знедолених, бідних і абсолютно залежних від вашої бандитсько-комсюковської влади українських пенсіонерів вільних господарів своєї золотої пори, як називають надвечір’я життєвого шляху в тих країнах, в яких народжуються в людських умовах, гідно живуть і достойно помирають вільні люди.

Відповіді

  • 2011.07.11 | Evgen.I

    Re: Ще треба годувати обслугу Пенсійного фонду, яка сидить, як ПАРАЗИТ, на ПФ і з'їдає його

    третину. Ще й влаштовує всілякі "законні" пастки, щоб обцибушити. Особливо при перерахунку.
  • 2011.07.11 | 123

    Re: Пенсійні думи.

    Олександр DADDY Попов пише:
    > Ось це і буде справжня реформа, яку немає потреби впроваджувати довгі роки,

    Неможливо це зробити швидко, оскільки на персональних пенсійних рахунках сучасних пенсіонерів та тих, хто виходить на пенсію на день започаткування "справжньої" реформи, нема ані гривні. Неможна ж їх лишити без пенсії, бо вони чесно працювали і платили внески у солідарну систему. Щоб дати їм пенсію, треба взяти гроші десь - тобто з грошей тих, хто ще працює і платить внески до ПФ. Але якщо взяти ці гроші, то нема чого покласти на персональні рахунки цих працюючих.

    Тому перехід може бути лише поступовий, з рівнями, на які Ви лаялися.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.12 | Sviatoslav D

      Корочє - проблема у грошах. Точніше у тому, де їх брати. Хоча винні всеж таки гроші

      Як полюбляють формулювати думку наші політики, політикани та їхні незалежні журналісти: "гроші розкрадаються". Точнісінько так само, як "закони не виконуються". Самі.
      Але гроші не є абстракцією, а цілком конккретною величиною. Вони піддаються обчисленню та підлягають законам ринку.
      Наші горе-реформатори якось не помічають, що накопичувальна система пенсійного забезпечення, як і страхова медицина, до речі, існують вже давно. Однак це чомусь не знімає впливу демографічного фактору на економічні проблеми у т. ч. і з пенсійним забезпеченням. Чому б то?
    • 2011.07.12 | DADDY

      Re: Пенсійні думи.

      123 пише:
      > Олександр DADDY Попов пише:
      > > Ось це і буде справжня реформа, яку немає потреби впроваджувати довгі роки,
      >
      > Неможливо це зробити швидко, оскільки на персональних пенсійних рахунках сучасних пенсіонерів та тих, хто виходить на пенсію на день започаткування "справжньої" реформи, нема ані гривні. Неможна ж їх лишити без пенсії, бо вони чесно працювали і платили внески у солідарну систему. Щоб дати їм пенсію, треба взяти гроші десь - тобто з грошей тих, хто ще працює і платить внески до ПФ. Але якщо взяти ці гроші, то нема чого покласти на персональні рахунки цих працюючих.
      >
      > Тому перехід може бути лише поступовий, з рівнями, на які Ви лаялися.

      проХвесійний уряд щомісяця друкує порожні мільярди грн. "Покласти" гшроші на особисті пенсійні рахунки - це навіть не емісія. Якщо вжити певних заходів щодо обмеження (однакового для всіх) максимальних пенсій, то викіду додаткової грошової маси економіка не помітить. Якщо мені до пенсії за різними оцінками залишилось від 6 до 15 років, то які такі додаткові кошти я можу накопичити на другому та третьому рівнях? - Це блюзнирство. віддайте мені те, що я сплатив, запропонуйте мені бонуси за те, що я залишу свої накопичення у державному ПФ, а я подумаю і оціню. Не тігіпки за мене подумають, а я сам.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.12 | 123

        Re: Пенсійні думи.

        DADDY пише:
        > 123 пише:
        > > Олександр DADDY Попов пише:
        > > > Ось це і буде справжня реформа, яку немає потреби впроваджувати довгі роки,
        > >
        > > Неможливо це зробити швидко, оскільки на персональних пенсійних рахунках сучасних пенсіонерів та тих, хто виходить на пенсію на день започаткування "справжньої" реформи, нема ані гривні. Неможна ж їх лишити без пенсії, бо вони чесно працювали і платили внески у солідарну систему. Щоб дати їм пенсію, треба взяти гроші десь - тобто з грошей тих, хто ще працює і платить внески до ПФ. Але якщо взяти ці гроші, то нема чого покласти на персональні рахунки цих працюючих.
        > >
        > > Тому перехід може бути лише поступовий, з рівнями, на які Ви лаялися.
        >
        > проХвесійний уряд щомісяця друкує порожні мільярди грн. "Покласти" гшроші на особисті пенсійні рахунки - це навіть не емісія.

        ці гривні кудись діваються, виходить Ви пропонуєте платити пенсії тим, хто не мав власних рахунків, просто додатковими надрукованими гривнями. Якось це надто сміливо.

        > Якщо вжити певних заходів щодо обмеження (однакового для всіх) максимальних пенсій, то викіду додаткової грошової маси економіка не помітить. Якщо мені до пенсії за різними оцінками залишилось від 6 до 15 років, то які такі додаткові кошти я можу накопичити на другому та третьому рівнях? - Це блюзнирство. віддайте мені те, що я сплатив,

        Якби воно десь було

        > запропонуйте мені бонуси за те, що я залишу свої накопичення у державному ПФ, а я подумаю і оціню. Не тігіпки за мене подумають, а я сам.

        Вам відомо про успішний досвід десь у світі зі швидкого переходу з солідарної систему на персоніфіковану?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.12 | DADDY

          Re: Пенсійні думи.

          123 пише:

          > Вам відомо про успішний досвід десь у світі зі швидкого переходу з солідарної систему на персоніфіковану?

          1. Процитую: На думку Кахи Бендукідзе, пенсійний фонд у пострадянських країнах - фікція. Він може бути ефективним лише в одному випадку - якщо в країні історично спостерігається приріст населення. А якщо в країні дефіцит пенсійного фонду, то це незворотньо веде до допомоги з держбюджету. Єдина здорова система - коли люди самі збирають на свою старість.

          Тому пенсійна реформа рухається в двох напрямках: підвищення пенсійного віку і відсутність гарантованої майбутньої пенсії, заміна її на адресну соціальну допомогу. Адже серед пенсіонерів можуть бути люди забезпечені і люди, які не мають інших засобів до існування, окрім пенсії. Принцип суспільної справедливості по-грузинськи означає, що допомога (і пенсія в тому числі) повинна надаватися лише тим, хто її по-справжньому потребує.

          2. В останньому числі ДТ є стаття про пенсійні каси в Московії. коли пенсійні каси почали відчувати дефіцит коштів саме через збільшення пенсіонерів у порівнянні з працюючими членами каси, то був змінений порядок виплат і максимальна сума всіх виплат була обмежена сумою, яка була накопичена членом каси за роки роботи. зазначу, що і запровадження пенсійних кас і перегляд порядку їх роботи та нарахування виплати були здійснені дуже швидко.

          3. Якщо того, що я пропоную ще ніхто в світі не робив, то це, напевно, не означає, що моя пропозиція є повною маячнею. Нє?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.12 | 123

            Re: Пенсійні думи.

            DADDY пише:
            > 123 пише:
            >
            > > Вам відомо про успішний досвід десь у світі зі швидкого переходу з солідарної систему на персоніфіковану?
            >
            > 1. Процитую: На думку Кахи Бендукідзе, пенсійний фонд у пострадянських країнах - фікція. Він може бути ефективним лише в одному випадку - якщо в країні історично спостерігається приріст населення. А якщо в країні дефіцит пенсійного фонду, то це незворотньо веде до допомоги з держбюджету. Єдина здорова система - коли люди самі збирають на свою старість.

            Я те саме кажу багато років, навіть більше - в нас не пенсійний фонд, а податок на утримання людей похилого віку. Але з цього не випливає, що це можна змінити за 1 місяць.

            > Тому пенсійна реформа рухається в двох напрямках: підвищення пенсійного віку і відсутність гарантованої майбутньої пенсії, заміна її на адресну соціальну допомогу. Адже серед пенсіонерів можуть бути люди забезпечені і люди, які не мають інших засобів до існування, окрім пенсії. Принцип суспільної справедливості по-грузинськи означає, що допомога (і пенсія в тому числі) повинна надаватися лише тим, хто її по-справжньому потребує.

            Ну я не проти. Але це не допоможе.

            > 2. В останньому числі ДТ є стаття про пенсійні каси в Московії. коли пенсійні каси почали відчувати дефіцит коштів саме через збільшення пенсіонерів у порівнянні з працюючими членами каси, то був змінений порядок виплат і максимальна сума всіх виплат була обмежена сумою, яка була накопичена членом каси за роки роботи. зазначу, що і запровадження пенсійних кас і перегляд порядку їх роботи та нарахування виплати були здійснені дуже швидко.
            >
            > 3. Якщо того, що я пропоную ще ніхто в світі не робив, то це, напевно, не означає, що моя пропозиція є повною маячнею. Нє?

            НМД нічого нового в реформуванні пенсійних систем в Україні придумати неможливо. Окрім якоїсь лажи, звісно.
  • 2011.07.12 | igorg

    Нє хамітє власті! Ти ба чого захотіли! Власними коштами розпоряжатися

    а може ви ще й владу надумаєте обирати й міняти?! Не говоріть те про що нічого не тямите. Є кому думать за вас, тут денно й нощно власть думає як вас ногодувать й защітить, а ви хамите.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.12 | 123

      Ви знаєте як швидко перейти від солідарної системи до персонифікованої,чи просто пообурюватися?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.12 | igorg

        Куди котимось ... Навіть іроню перестали розуміти. Мда ...

  • 2011.07.12 | igorg

    Хто в курсі який пенсіон має Ющенко?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.12 | DADDY

      А хіба він вже досяг пенсійного віку? Re: Хто в курсі який пенсіон має Ющенко?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.13 | igorg

        Тоді назовіть його посаду на якій він отримує зарплатню, чи він безробітний?

        наскільки я знаю чиновники такого рангу позбувшись посади ще довгий час отримують гроші спочатку в розмірі посади, а потім дещо менше. А от цікаво, що цей момент відносно Ющенка якось затушований.
    • 2011.07.12 | 4vlada.net

      Спробуйте дізнатися за 5 діб, може пощастить

      http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/feedback/sendmessage
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.13 | igorg

        як можна, це ж особисте, а значить святе

      • 2011.07.13 | rais

        Прозріємо коли?

        Комдони своїх завоювань не віддатдуть, як і наші пенсійні внески. Але цікавіше очикуйте в осени, коли почнуть відбирати землю, картири, переслідувати на місцях помаранчевих активістів дрібного розливу...

        А власними думками щось підказувати комсомольцям, які впали в ейфорію безпоКАРАності - даремно. Пенсійні, житлові, податкові - все це частка великої дупи, яка зветься комунобандитська система. Коли прозріємо?

        Карфаген має бути зруйнованим!
  • 2011.07.13 | Bayan

    Яка наївність! А обвали гривні чeрeз дeфолти тeж подолаєтe? - Амeрика заздрить!

    Олександр DADDY Попов пише:
    > Нам немає потреби у владному керуванні нашими власними грошима. Нам вистачить розуму і життєвого досвіду своїми грошима керувати самостійно. Ми будемо бачити: скільки накопичили на свої особисті пенсії, будемо вільно розпоряджатися цими грошима до досягнення пенсійного віку в частині розміщення цих внесків або в державних, або в недержавних пенсійних фондах. І ваших, екс-комсомольці, порад або регулювання ми не потребуємо.



    Блін, на Заході дeсятки тисяч профeсійних інвeсторів кожeн дeнь лажаються, приймаючи помилкові інвeстиційні рішeння.
    А тут мільйони українських "кухарок" (в умовах нeрозвинeності національних інвeстиційних ринків і оточeні сотнями кидал) раптом успішно збeрeжуть і примножать свої пeнсійні вкладeння!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.14 | DADDY

      Re: Яка наївність! А обвали гривні чeрeз дeфолти тeж подолаєтe? - Амeрика заздрить!

      Bayan пише:

      > Блін, на Заході дeсятки тисяч профeсійних інвeсторів кожeн дeнь лажаються, приймаючи помилкові інвeстиційні рішeння.
      > А тут мільйони українських "кухарок" (в умовах нeрозвинeності національних інвeстиційних ринків і оточeні сотнями кидал) раптом успішно збeрeжуть і примножать свої пeнсійні вкладeння!

      Якщо йти за вашою логікою, то взагалі й гроші "населенню" давати в руки шкідливо і небезпечно. На вулицях повно злодіїв, банки відмовляються сплачувати відсотки по депозитах і повертати вклади, представниці ромського народу ворожать на ринках, деструктивні (неканонічні (с) Інна Б.) секти збирають подать зі своїх вірних, Еліти-Центри множаться як гроби після вождя.
      Це хто такі "мільйони українських кухарок"?
      Роль держави "обдаровування мене моїми ж грошима під виглядом дбайливого до мене відношення" мені геть не подобається.
      Роль держ. органів має полягати в охороні мене - коханого платника податків від "сотен кідал".
      Ось у нас під орудою васятки волги діє Держфінмоніторинг. правда нічим гучним окрім хабарів не уславився (поки що?) але міг би і моніторити установи (в т.ч. і приватні ПФ), які надають фінансові послуги або займаються залученням інвестицій від приватних осіб.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.14 | Bayan

        Напeвно Амeрика і увeсь Захід дурні, що їх дeпутати протистоять пeрсональним рахункам

        DADDY пише:
        > Якщо йти за вашою логікою, то взагалі й гроші "населенню" давати в руки шкідливо і небезпечно.

        Я цього нe говорив, нe приписуйтe.

        Рішeння: тратити зараз чи нe тратити і - куди і як вложити, щоб примножити, цe погодьтeсь, абсолютно різні рeчі.


        > Ось у нас під орудою васятки волги діє Держфінмоніторинг. правда нічим гучним окрім хабарів не уславився (поки що?) але міг би і моніторити установи (в т.ч. і приватні ПФ), які надають фінансові послуги або займаються залученням інвестицій від приватних осіб.


        Я ж говорю - ви наївні.

        В CША і Фeдeральні Рeзeрви, і Комісія SEC - і монітoрили, і так замоніторили... у найбільшу в історії фінансову кризу, яка як тeпeр кажуть, матимe нову фазу у 2012 році.

        Алe слава Богу, що здорові сили в Амeриці устояли під Бушівсько-рeгіональнимрeспубліканським тиском і нe запровадили отаку пeнсійну рeформу, з пeрсональними рахунками.

        Бо зараз Амeриці вжe був би капeць, як про то мріє Росія і увeсь мусульманський світ.
  • 2011.07.14 | igorg

    Ось деякі статистичні дані до теми. Хоча не надто нові, проте їх легко екстраполювати

    http://2001.ukrcensus.gov.ua/results/demografic_population/graphic/
    Можливо це зробить дискусію предметнішою
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.14 | DADDY

      Re: Ось деякі статистичні дані до теми. Хоча не надто нові, проте їх легко екстраполювати

      igorg пише:
      > http://2001.ukrcensus.gov.ua/results/demografic_population/graphic/
      > Можливо це зробить дискусію предметнішою

      На жаль, наведена статистика практично нічого не має спільного з сутністю моєї пропозиції. безвідносно від вікового складу населення потрібно не скидати всі внески у загальний котел ПФ, аби потім щедрою ложкою "цьому дала, і цьому дала, а ось цьому - оранжоїду - не дала"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.14 | Bayan

        Ви ніяк нe зрозумієтe що нe тип систeми: солідарна, пeрсональна, а сама країна - проблeма!

        DADDY пише:
        > igorg пише:
        > > http://2001.ukrcensus.gov.ua/results/demografic_population/graphic/
        > > Можливо це зробить дискусію предметнішою
        >
        > На жаль, наведена статистика практично нічого не має спільного з сутністю моєї пропозиції. безвідносно від вікового складу населення потрібно не скидати всі внески у загальний котел ПФ, аби потім щедрою ложкою "цьому дала, і цьому дала, а ось цьому - оранжоїду - не дала"


        Ми нe оспорюємо важої відрази до - "тому дам, тому нe дам".

        Ми вам втовкмачуємо, що у нашій країні ввeдeння ЗАРАЗ пeрсональних рахунків дасть щe гірший рeзультат, будe катастрофою!

        Розвинeні країни і ті вважають вони щe нe готові, come on!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.14 | DADDY

          Re: Ви ніяк нe зрозумієтe що нe тип систeми: солідарна, пeрсональна, а сама країна - проблeма!

          Bayan пише:

          > Ми вам втовкмачуємо, що у нашій країні ввeдeння ЗАРАЗ пeрсональних рахунків дасть щe гірший рeзультат, будe катастрофою!
          >
          > Розвинeні країни і ті вважають вони щe нe готові, come on!

          Я не сприймаю аргументів типу: буде катастрофа ТОМУЩО розвинуті країни неготові.
          Яка катастрофа? Чим вона буде спричинена? Які можливі варіанти?
          Як це вони не готові, коли моя найближча родичка працює в Бенілюксі і чітко знає скільки вона вже накопичила на пенсійному рахунку?
          Криза? -Супер. Саме в кризу і запроваджують радикальні реформи.
          А те, що зараз запроваджують тігіпки - це консервація совку і зубожіння на багато десятків років.
          регіАНАЛка І.Горіна, захищаючи тігіпкіну рехворму, казала про 30-40 років.
          Підписздесь.
      • 2011.07.15 | igorg

        я б акцентував на тому що "нєту дєнег" зумовлено не демографією, а державною політикою

        Працездатного віку українці не в змозі утримувати людей похилого віку не тому що багато непрацездатних, а тому що або не мають роботи, або за цю роботу майже нічого не платять. То за таких умов пенсію треба відмінити зовсім (пересунути на 70-75 років). В реаліях України пенсіонери часто утримують самих працездатних та їх дітей.
    • 2011.07.14 | Лермонтов

      Зверніть увагу на 2001 рік: провали ~60 і ~70 однакові. Це означає,

      що однакові втрати від ІІ-ї Світової і від Голодомору!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.15 | igorg

        Так, дуже наглядно

      • 2011.07.15 | ziggy_freud

        однакові кількісно, але різні за наслідками для популяції

        в Голодомор була нереально висока дитяча смертність, хоча дорослі теж помирали, сім*я з 4-5 дітьми, нездатними прохарчуватись самостійно, мала найгірші шанси; в війну спостерігалась найбільша смертність чоловіків боєздатного віку і дуже низька народжуваність.

        і суто психологічне. Голодомор як колективна травма страшніший за війну. Воєн на території України від царя Панька було скільки завгодно. А голодомори - тільки під мудрим керівництвом червоних кремлінів. Можете цей момент вточнити в істориків (тільки не в істориків КПSS).

        Перспектива загинути в бійці за замовчуванням в кожної людини сидить на бекграунді; це наша природна біологічна "прошивка". А перспектива померти від голоду в тому самому ландшафті, де все життя нормально харчувався - спасібо Партії за Ето.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".