МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В україномовній Вікіпедії — 300 тисяч статей!

07/07/2011 | Євген Шульга
Кількість статей українського розділу всесвітньої інтернет-енциклопедії «Вікіпедія», http://uk.wikipedia.org, перевищила 300 тисяч. Вікіпедія українською мовою посідає п'ятнадцяте місце за кількістю статей з-поміж 281 вікіпедії різними мовами, третє місце серед слов'янських Вікіпедій і є найбільшою базою знань українською мовою.

Нині в україномовній Вікіпедії зареєстровано 106 тисяч користувачів. З них понад 1700 є активними дописувачами. На одного активного користувача україномовної Вікіпедії припадає 176 статей. Це третій показник у світі серед 20 найбільших Вікіпедій різними мовами.

Вікіпедія в усьому світі — це значно більше, ніж енциклопедія. Це також рух добровольців, які прагнуть надавати вільний доступ до інформації кожній людині, яка її потребує. В Україні до цього додається бажання створювати вміст саме українською мовою. За кожною статтею, словом чи фотографією у Вікіпедії стоять люди, котрі добровільно віддають свій час, щоб наповнити Вікіпедію якомога повнішою, точнішою та цікавішою інформацією. Засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз вважає, що такі мережі, як Вікіпедія, творять новий тип об'єднань людей, що активно обмінюються сучасними ідеями та думками.

Створювати нові статті чи вдосконалювати вже створені Вікіпедії може будь-який користувач інтернету. Втім, це не означає, що на її сторінки може легко потрапити неточна чи навіть брехлива інформація. За правилами Вікіпедії, усі розміщені відомості мають посилатися на авторитетні джерела: наукові видання, енциклопедії, результати досліджень тощо. У Вікіпедії також неможливо зіпсувати чи знищити статтю, адже усі зміни зберігаються і будь-який учасник, який помітив, що стаття була зіпсована, може легко поновити попередній стан.

Рубіж у перші сто тисяч статей українська інтернет-енциклопедія подолала в березні 2008 року. Для цього її користувачам знадобилося чотири роки. Наступні сто тисяч написано за два роки, а ще 100 тисяч статей — за 1 рік і 3 місяці. В останні місяці користувачі української Вікіпедії щодоби створюють понад 250 нових статей.

12 лютого 2011 року україномовна Вікіпедія випередила Вікіпедію фінською мовою за кількістю статей і перемістилася на 15 місце у переліку найбільших Вікіпедій різними мовами. Від чотирнадцятого місця, яке нині посідає норвезька Вікіпедія, її відділяє близько 7 тисяч статей. Найбільшим мовним розділом Вікіпедії незмінно залишається англомовний, який зараз налічує 3,75 млн. статей. Першу п’ятірку доповнюють німецька (1,26 млн.), французька (1,22 млн.), італійська (816 тис.) та польська (813 тис.).

Всесвітньою інтернет-енциклопедією опікується організація «Фонд Вікімедіа», яка збирає пожертви на розвиток програмного забезпечення й обладнання для розміщення енциклопедії в інтернеті. У багатьох країнах для підтримки місцевого мовного розділу створюються громадські об'єднання. В Україні таку роботу провадить громадська організація «Вікімедіа Україна» (http://ua.wikimedia.org), створена 2009 року. «Вікімедіа Україна» співпрацює, зокрема, з Академією наук вищої школи України та Національною спілкою письменників України з метою покращення статей про українських науковців і письменників.

Відповіді

  • 2011.07.07 | ОЛЕСЯ

    Re: Знай наших!!!!В україномовній Вікіпедії — 300 тисяч статей!

  • 2011.07.07 | Bestt

    Re: добре ! так тримати .

  • 2011.07.07 | stryjko_bojko

    Це взагалі то, непогано, але до поляків ще дуже далеко

    Євген Шульга пише:
    > В україномовній Вікіпедії — 300 тисяч статей!
    > 12 лютого 2011 року україномовна Вікіпедія випередила Вікіпедію фінською мовою за кількістю статей і перемістилася на 15 місце у переліку найбільших Вікіпедій різними мовами. Від чотирнадцятого місця, яке нині посідає норвезька Вікіпедія, її відділяє близько 7 тисяч статей. Найбільшим мовним розділом Вікіпедії незмінно залишається англомовний, який зараз налічує 3,75 млн. статей. Першу п’ятірку доповнюють німецька (1,26 млн.), французька (1,22 млн.), італійська (816 тис.) та польська (813 тис.).
    >
    ======
    Русская Википедия (то есть, раздел Википедии на русском языке) занимает 8 место по количеству статей среди всех языковых разделов Википедии (после английской, немецкой, французской, итальянской, польской, испанской и японской Википедий), имея на сегодняшний день в своём составе 732 354 статьи.
    ======
    300 тис : 730 тис = 0,41(41%) від РФ.
    45,8млн :141,9млн = 32,3%(% населення від РФ).
    Це взагалі то, непогано, але до поляків ще дуже далеко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.07 | Лермонтов

      А росіян утричі більше. Отже, вони ледачіші.

    • 2011.07.07 | Tatarchuk

      мене абсолютно не пре писати щось на укрвікі чи рукіпедію, а вас?

      Скільки можна дізнатись з "історій" складних статей, будь-яка серйозна чи, частіше, просто гостра тема проходить фантастичні стадії говносрачу за кожний рядок, що нормального автора має від витрачання цієї, між іншим, суто безоплатної роботи тільки відстимульовувати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.09 | ОЛЕСЯ

        Re: Такого шедевру ще не чула, але можу Вас зрозуміти на всі 100. Одне на чому наголошу

        Вікіпедія - не Енциклопедія Британіка, яка ще недавно коштувала тисячі доларів, щоб виструнчитися вишуканим рядом у книжковій шафі щасливого заможнішого власника. Очевидно, коли людина гарує, щоб заробити на хліб насушний, вона буде дивитися, де за її поважну статтю заплатять і нічого поганого в тому нема. Я особисто приємно здивована, що 300000 написано на ентузіазмі. отже честь і слава тим, хто зумів і захотів це зробити.
    • 2011.07.08 | ОЛЕСЯ

      Re: Чи все мусить бути ложка дьогтю у бочці меду?Треба прагнути до більшого, але не применшувати

      досягнутого. Розумію Ваше наставлення, бо усе у цьому світі побудовано на змаганнях - свідомих чи підсвідомих. Треба вміти радуватися за досягнене. Бути гордим за здобуток.
      Довший час як не могла зрозуміти, чому те, що роблю ( від дуже доброї успішності в школі - до ініціативи писання статтей чи кортких ессей, малювання і т.д.) я не могла догодити критичній рідні. Досить часто чула, що це було "непогано, але було далеко до...". Власне це фраза у багатьох випадках збивала ентузіазм, бо усе, що я робила не було на показ чи для хвальби, а для приємності - власної і тих людей, з якими вважала за потрібне поділитися, що могла самотужки зробити, вимріяти, втілити у життя.
      З власного досвіду знаю, що особливо важко писати доступно, зрозуміло і цікаво. Коли, у малярстві є повна свобода самовираження - у літературі чи науковій літературі діють значно жорсткіші, майже стримуючі закони на вільність стилю автора. Спробуйте щось більше написати, ніж заввагу на Майдані і Ви будете мати добру нагоду зрозуміти про що йде мова. Гарантую, що на це піде добрий шматок часу ( особливо, коли пишите вперше, або була перерва у написанні довших статтей).
      Хоча Вікіпедія досить невимушена "енциклопедія", але не може аж занад то претендувати на акуратність інформації ( тому є ланка доповнення і виправлення), а тому для багатьох дописувачів вона є тим зразком виключно доброї волі. З психологічної точки зору людина відповідальніше ставиться до того, що написала, ніж до сказаного. Отже, щоб виставити на людський суд свій твір треба присвятити добру частку активного часу. І тут власне вилазить економічний чортик. Щоб забезпечити першочергові потреби при невеликих заробітках треба багато працювати, а на добродійність залишається кат ма. А той, хто його має багато не поспішає щедро розпророшувати на дописи у Вікіпедії. Погоджуюся, що треба прагнути до кращого, багатшого - духовно і матеріально, але, щоб перейти до того туру, треба спочатку порадуватися за здобуте. B іншому мене вже ніxто не переконає!. Молодці усі, хто прилинився до 300 000 плюс!!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.10 | Tatarchuk

        щиро ціную ваш ентузіазм

        вікі апріорі не сплачує коштів за статті, що не є жахливо (принаймні, майдан чи фсбук теж не сплачують за репліки)
        Однак критичні зауваження залишаються: баланс поміж можливістю, мотивацією та ... демотивацією. Я вважаю цю тему ґрунтовною і фатальною для вікі, тому що робити напр. допис "місячна фаза у середньому нараховує 28,5 днів" та зустрічати поруч примітку"джерело не вказане вже 3333 дні" і кумедно, і гротескно, і досадно ))
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.10 | 2

          Не всегда, не всегда.

          В микроскопической по размеру статье "Хіральність" в последних двух фразах три ошибки и ничего про 666 дней не написано. Поучительно также сравнить ее со статьей Chirality (chemistry), а ведь и то, и то считается за штуку. Кстати, соответствующая русская статья - кривой перевод английской с добавлением нескольких нелепостей.


          Tatarchuk пише:

          > робити напр. допис "місячна фаза у середньому нараховує 28,5 днів" та зустрічати поруч примітку"джерело не вказане вже 3333 дні" і кумедно, і гротескно, і досадно ))
  • 2011.07.08 | dntsk

    ложка дьогтю: українці читають українською 15% статей, російською 67% (статистика за 2010)

    67,4% статей, проглянутих з території України, були російською мовою, 15,1% - на англійській мові і 15% на українській.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.07.08 | Pavlo Z.

    Одна стаття моя. Мало. Ще штуки три підкину до кінця року. А ти?:)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.09 | ОЛЕСЯ

      Re: Додам і своїх 4, щоб ми були рівні кількісно та якісно.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.10 | Pavlo Z.

        А ще жодної?

        Пропозиція - підганяти один одного інформацією про чергову публікацію. Гаразд?:)
        peremoha2010@gmail.com


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".