МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про сервільних псевдожурналістів та Януковича. Мустафа добре сказав (/)

06/30/2011 | Микола Гудкович
«Очевидно, я и мои старшие коллеги по-разному представляем себе суть работы журналиста. Они глубоко уверены, что право контактировать с властью, тем более в неформальной обстановке – это высокая профессиональная оценка их журналистской деятельности. Это действительно так, но лишь в том случае, если в ходе этого общения журналист остается журналистом, т.е. элементарно выполняет свою работу.

А в формате, предложенном администрацией, журналистов использовали не совсем по назначению. Я бы не хотел осуждать коллег, но напрашивается вопрос: а, собственно, какой журналистский труд они выполняли, побывав в резиденции президента?

Они взяли интервью у главы государства? Нет, поскольку все пятеро были предупреждены, что конечный продукт не будет от них зависеть. Кассеты с записью встречи передали на каналы меньше, чем за сутки до эфира. Монтаж и коррекцию содержания полностью контролировала сторона президента.

Подчеркну: все присутствующие были об этом предупреждены заранее.

По сути, эти журналисты отдали администрации президента свою репутацию, свое имя и лицо во временное пользование. Не они создавали контекст, а ими и за счет них.



В любом случае, я бы не хотел легализировать этот показной образ жизни главы государства и выступить статистом оболванивания. И уж точно не доверил бы администрации монтировать кассету с этим фарсом.

В, конце-концов, журналисты, требующие визита в Межигорье, рвутся в резиденцию президента НЕ из любопытства. Скажем честно: судя по вчерашней картинке, никакой эстетической ценности экскурсия по этим хоромам в стиле «псевдобарокко из Енакиева» не представляет.

Мы требуем совсем малого: доказать соответствие официально задекларированных доходов реальному уровню жизни госчиновника. И это не голое требование. Оно основано на подозрениях, изложенных в конкретных журналистских расследованиях.»

Та і все інше теж добре сказано: http://blogs.pravda.com.ua/authors/nayem/4e0b62b9ef7ff/

Відповіді

  • 2011.06.30 | 4vlada.net

    Re: Про сервільних псевдожурналістів та Януковича. Мустафа добре сказав (/)


    > По сути, эти журналисты отдали администрации президента свою репутацию, свое имя и лицо во временное пользование. Не они создавали контекст, а ими и за счет них.
    >
    > …

    І у сьогоденні в п"ятницю вони з цією репутацією вже готові проводити "Велику політику" на Інтері та "Свободу слова" на УТ-1.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.30 | Isoлято

      А телеглядачі, які згідні дивитися цю туфту, таким чином підтверджують СВОЮ репутацію!

      Як на мене, всі ці "швабоды-шлова" дивитися варто тільки тим, хто вміє професійно аналізувати й викривати всі маніпуляції, що там відбуваються. У мене, на жаль, професійний рівень трошки не той - тому я цю фєґню й не дивлюся.
  • 2011.06.30 | Sakharov

    А що, раніше були сумніви?

    Хто б пустив того ж Шустера на Перший Національний без певних домовленостей? А Мустафі - респект.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.30 | rais

      А телеглядачі висловили свою думку

      ось тут -

      http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1309283312&first=1309368742&last=1309233668

      інші в рота води набрали, та зробили вигльонд нецікавості такої визначної події як сповідь ображеного хірурга власним асистентам...

      Гроза, дощь і президент неодноразово повторював -
      я простив, я простив, я простив...

      І хоч яка сука таблетку запропонувала. Звіри. Ось і запрошуй їх у гості...
  • 2011.06.30 | Guest

    Re: Про сервільних псевдожурналістів та Януковича. Мустафа добре сказав (/)

    Микола Гудкович пише:
    >
    > Мы требуем совсем малого: доказать соответствие официально задекларированных доходов реальному уровню жизни госчиновника.
    А я з того інтерв*ю зробив висновка, що Янукович живе скромніше за мене, бо в мене є дві парасольки, а в нього лише одна (щоправда, коли раптово пішов дощ, охоронці побігли купувати ще шість, але ж то злидні змусили, бо дах в альтанці протікає). І відстань до найближчого магазину — хвилин двадцять на джипі в обидва кінці (судячи з того, скільки довелося чекати мокрим журналіздам обіцяних парасольок).
  • 2011.07.01 | Franko

    Отар Довженко: "Чому я не хочу в Межигір"я" (/)

    http://novaukraina.org/news/urn:mediacontent:1C4327E

    Журналістам поки що нічого розповісти українському народові про вкрадений маєток президента.

    Я милуюся кручами Межигір’я майже щодня. Правда, на відстані кількох кілометрів — із протилежного берега Київського водосховища. Але навіть звідси легендарна прихватизована місцина, прегарний шмат унікального історичного ландшафту, що перейшов із державної власності до рук підставних осіб, пов’язаних із родиною Віктора Януковича, справляє враження.

    Мої колеги-журналісти з руху «Стоп цензурі!» дуже хочуть потрапити на територію маєтку, щоби побачити на власні очі, в яких умовах живе президент України. Вони організовують публічні акції та раз у раз нагадують главі держави про його обіцянку.

    Команда Януковича, у свою чергу, робить усе для того, щоб нога жодного нелояльного журналіста ніколи не ступила на заповідну землю Межигір’я. Днями замість обіцяної рік тому всім охочим журналістам екскурсії у президентський маєток там відбулось інтерв’ю для кількох ЗМІ, принципи добору яких викликають багато запитань. Зокрема, як було роз’яснено, з-поміж Інтернет-видань було дібрано «найбільш рейтингове» — за дивним збігом це — «Оглядач», що належить представникові влади Михайлові Бродському. Можливо, це генеральна репетиція, і обіцяна екскурсія таки відбудеться, просто місця в автобусах вистачить, скажімо так, не всім, а лише «рейтингово»-лояльним.

    Я розумію колег. А я не поїхав би, навіть якби запросили. Просто не розумію, навіщо. Для кого?

    Логічна відповідь — для суспільства. Щоб аудиторія тих ЗМІ, де працюють або в які дописують журналісти, довідалась про розкіш Межигір’я і знала, куди насправді йдуть державні гроші, бла-бла-бла. І зробила подальші електоральні висновки.

    Але Межигір’я, окрім хіба що палацових інтер’єрів, було описане вздовж і впоперек, навіть сфотографоване з повітря відчайдушними колегами, які не побоялись політати над урочищем на дельтаплані. Українці обрали Януковича президентом, уже знаючи, що він загарбав державну резиденцію. Кількість гектарів, метраж нерухомості, висота парканів і видова структура фауни межигірського парку не були таємницею, а трасу із спеціальною смугою, виділеною суцільними лініями, віддавна звуть «дорогою Януковича». І що?

    Ми що, сподіваємося здивувати своїх земляків тим, що людина, чиєю першою школою життя була виправна колонія, людина, яка зробила кар’єру у злодійській радянській і не менш злодійській пострадянській системі, щось украла? Послухайте радіо. «А ну быстрее, брат, налей за бизнесменов и врачей, за музыкантов и воров…» Подивіться телевізор — спритні злодії та жорстокі грабіжники є позитивними героями десятків серіалів, об’єктами наслідування і заздрощів. «Вор» — це людина, яка не боїться брати від життя те, що, як вона вважає, належить їй, що вона, на її думку, заслужила. І незважаючи на такі умовності, як закон, — окрім свого тюремно-злодійського «закону». Медіа чимало зробили й роблять для популяризації злочинців, хоча немає сенсу робити їх винними, як і шукати винних взагалі.

    Тому Януковичу нема чого боятись везти журналістів у Межигір’я. Він усього лише взяв те, що йому сподобалось, і зробив вигляд, що так і треба. Він діяв цілком відповідно до морально-етичних норм свого народу. Він не зробив нічого особливого. Тому спокійно дивиться в очі суспільству, і його погляд означає: «Якби ви були на моєму місці, ви вчинили б так само».

    А що, неправда?

    Не взяли б Межигір’я, якби воно погано лежало у межах нашої досяжності? Ну гаразд, Межигір’я — не наш масштаб (Янукович усе-таки — велика людина і довго до цього йшов), але державну квартирку, яку можна «записати на себе», давши на лапу якомусь клерку? Клаптик землиці під помідорчики? Трохи податків, які можна не платити? Лікарняний, коли насправді не хворі? Відро цвяхів із цеху? Батон ковбаси з м’ясокомбінату? Пачку ксероксного паперу з роботи?

    Адже він теж ніби й не в нас украв: Межигір’я було державне, а отже нічиє. Прості смертні не мали туди доступу, отже в них нічого не пропало. Ми, беручи щось у держави (або «роботи») чи недодаючи щось, легко виправдовуємо себе. Почувши від товариша, як йому вдалося спіонерити щось на роботі, ухилитись від податків чи проїхатися зайцем, ми або змовчимо, або навіть похвалимо його, змовницьки демонструючи, що також уважаємо себе вищими за всі ці умовності.

    «Не красти» не належить до переліку вимог українського виборця до своїх обранців. «Красти, але в міру», «красти, але трохи залишати нам», «красти, але ділитися» — ось стеля його електоральних побажань. Межигір’я цілком підпадає під визначення «в міру»: воно має територію, обмежену парканом, і не стосується пересічного виборця безпосередньо.

    Звісно, крім Межигір’я, Янукович і його команда вже вкрали дуже багато, і вкрадуть іще більше — зокрема й безпосередньо у виборців, які привели їх до влади. Порівняно з матеріальними цінностями, які невпинно перетікають із наших кишень у їхні, Межигір’я — невинний сувенірчик, на зразок тієї ручки, яку нещодавно так скандально злямзив чеський президент. Але навіть якщо всі неправедні діяння влади стануть явними, це однаково нічого не значитиме для українців, поки заповідь «не вкради» не має для них змісту.

    Нормальне й моральне ставлення до злодія, «вора» — зневага, а не заздрість. Зневажати того, хто нажився на чужому (навіть державному), треба не тому, що ми не маємо його «набутку», а тому, що він, учинивши так, утратив те, що залишається в нас, — чесність. Це, звісно, матиме сенс лише за умови, якщо ми не крадемо. Для цього треба, щонайменше, припинити красти.

    Позаяк факт злодійства не викликає сумнівів, інвентаризація вкраденого родиною Януковичів повинна цікавити слідство (яке, сподіваюсь, колись буде). Мені як громадянинові бридко в цьому копирсатись. Мені як журналістові гірко, що крадіжка викликає здебільшого схвалення й заздрість, і не хочеться стимулювати ці почуття в аудиторії. Тому я не поїду в Межигір’я, навіть якщо запросять. З іншого берега Київського водосховища ця місцина виглядає значно привабливіше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.01 | rais

      Ця місцевість була б краще не лише з потилежного берегу. Та й не лише ця місцевість...

      Вся Україна стала б краще. Як би ми були господарями на власній землі, а не "гостями" у всіяких поців. А господарь для покращення своєї землі в першу чергу її охороняє, пестує, чистить від будяків, бузени та іншої корисної для толерастів флори та фауни...

      Карфаген має бути зруйнованим!
    • 2011.07.01 | OlalaZhm

      класно написано Re: Отар Довженко: "Чому я не хочу в Межигір"я" (/)

      Ненавиджу, коли люди говорять: "А хто б на його місці не взяв?" Хочеться таким дати в морду. Я знаю людей, які б не взяли. І мене, до речі, цією фразою не треба прив""язувати до потенційних злодіїв


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".