МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Янучари сьогодні легко виграють вибори" (/)

05/17/2011 | Franko
http://blogs.korrespondent.net/users/blog/enaxarte/a37352

Останнім часом в українському сегменті світової павутини з’являється купа неадекватних ситуації дописів. Наприклад, після "Дня гніву" різноманітний народ пише "От якби було 3 тис. (5 тис., 10 тис.) менти б не посміли". Найчастіше пишуть 5 тис. А найбільша цифра, що фігурувала, як просто недосяжна мрія - 30 тис. Тобто люди, які зібрались брати участь в революції, не вміють адекватно оцінювати ситуацію, а неадекватна оцінка призводить й до неадекватних дій.

Мирний мітинг звичайних людей, не об’єднаних спільністю (спільностями є фанати, ультра, підприємці, тобто ті, які можуть швидко організуватись для відсічі), за радянськими нормативами рота ОМОНу має розігнати за 25 хвилин. Робиться це при бажанні швидко та ефективно (Щось не пригадується жодний розгін з часів похорон Патріарха Володимира), тому 5 тис. не вирішують нічого та ще й при тій кількості ментів, яка була. Вони б навіть не розганяли, а просто б перешкодили. Не вирішують і 30 тис. В людей наче склероз. Адже були вже 30 тис. на Податковому майдані, а революції не відбулось, нею й не пахло.

Друга неадекватність - розслабуха щодо янучарів. Мовляв, їх авторитету кінець, вся країна проти них, рейтинг падає, нічого робити в цьому напрямку не треба. Деякі люди пишуть, що авторитет їх вже впав і падає далі стрімко, тому підривати їх основи не треба, вони самі себе підривають, треба лише підняти народ на революцію.
Насправді підривати авторитет треба ще довго і нудно, бо, якби сьогодні відбулись вибори, янучари б легко їх виграли.

Ось які рейтинги є на сьогодні:

ПР - 27,5%
БЮТ - 21,1%
Фронт змін - 14,1%
КПУ — 6,2%
Удар - 6,1%
Сильна Україна - 5,5%
Свобода - 5,3%
Громадянська позиція - 3,1%

Це - від кількості людей, які готові прийти на вибори. Люди ж дивляться на цифру рейтингу серед всього населення (а він значно нижчий) і радіють. Однак на виборах рахуються лише голоси тих, хто прийшов. Тож рейтинг серед всього населення ролі не грає.

Вибори відбуватиметься за системою 50 на 50 (партійні списки та одномандатні округи).

Згідно наведеного вище рейтингу 225 мандатів за партійними списками розподіляться так:

ПР - 70
БЮТ - 53
Фронт змін - 36
КПУ — 16
Удар - 15
Сильна Україна - 14
Свобода - 13
Громадянська позиція - 8

Тобто янучари, комуняки й тігіпки навіть на чесних виборах отримають за партсписками 100 мандатів. Це означає, що в одномандатних округах для більшості їм потрібно буде взяти лише 116 місць. І це вони зроблять легко. Бо:

1. Вибори не будуть чесними, тож адмінресурс додасть їм голосів.
2. В одномандатних округах янучари виграватимуть повально (за винятком частини регіонів), і не лише через адмінресурс і підкуп виборців, а ще й через мажоритарну систему відносної більшості. Опозиційні кандидати розтягнуть між собою голоси, і янучарам для перемоги не треба багато набирати. Так, як було 1 травня в Локачинському районі Волині, де виграв литвинівець, набравши 35% голосів, тоді як 4 кандидати від "Батьківщини", Свободи, УНП, УРП "Собор" вчотирьох набрали 65%.
3. Опозиція загадто імпотентна (за винятком Свободи і то в основному в Галичині), щоб проконтролювати чесніть виборів.
4. Частина яйценюків, кличків, юльків, які пройдуть за партійними списками, обов"язково стануть тушками.

Для порівняння - дані виборів 2002 року. Той режим був значно слабшим. Опозиція була на підйомі, сильна, мала потужні структури й купу людей, готових вмерти за ідею, тушок були одиниці, а ще опозиція була об’єднаною і дуже часто виставляла в одномандатних округах єдиного кандидата (за винятком комуністів, але вони ніде серйозно не відтягували голосів в інших, бо там, де рейтинг мали комуняки, інші опозиціонери його не мали). Тоді кучмісти взяли за партійними списками лише 54 місця, тушки були нечисельні, в багатьох одномандатних окугах перемогли опозиціонери, але все одно кучмісти отримали більшість.

Ось так тоді проголосував народ в багатомандатному пропорційному окрузі:

Наша Україна - 23,57% 70 мандатів
КПУ - 19,98% 59 мандатів
За Єдину Україну! - 11,77% 35 мандатів
БЮТ - 7,26% 22 мандати
СПУ - 6,87% 20 мандатів
СДПУ (о) - 6,27% 19 мандатів

Але з врахуванням мажоритарки За ЄдУ отримала 175 мандатів, СДПУ(о) - 31, а ще до них приєдналося 10 позафракційних одномандатників, 7 несунів, 2 коміка і 1 социк. І стало їх 226.

Зараз же влада - сильніша, опозиція - слабша, роздрібленіша й продажніша, люди - розчарованіші, тож на підрив авторитету режиму ще треба працювати і працювати. От коли він стане як в Галичині, ніякий адмінресурс йому вже не допоможе.

Відповіді

  • 2011.05.17 | Анатоль

    Адекватна, твереза оцінка ситуації.

  • 2011.05.17 | damoradan

    возникает вопрос - какие реальные задачи могут решить выборы 2012...

    По сути статьи со всем согласен, кроме того, что Янукович может автоматически рассчитывать на голоса СУ при формировании правительства. Во всяком случае, бесплатно не может, а цена будет высокой.

    Далее. Если оппозиция - раздробленная и продажная, то нет никакой ценности для общества в том, что она придет к власти. Поэтому основной функцией выборов являются смотрины оппозиции в плане того кто из них наименее продажный и наиболее перспективный.

    До выборов смотрим кто ведет кампанию по отношению к другим оппозиционерам наиболее цивилизованно, а не стремится подорвать их авторитет, чтобы урвать больше самому. Иными словами, кто больше оппонирует власти, а не другим оппозиционерам. Кто больше готов к конструктивному сотрудничеству в рамках оппозиции.

    А после выборов - кто наиболее последователен в проведении своей программы, наименее подвержен тушкованию, при этом поддерживает большинство там, где оно объективно действует на пользу стране.

    Выборы-2012 - не последние, и даже из поражения можно извлечь пользу, как и в 2002м.
  • 2011.05.17 | Pavlo Z.

    Не факт (л)

    Жаль, що автор допису не дав посилання на першоджерело, роблю це за нього: http://www.ut.net.ua/News/21529
    Автор надав не рейтинги - а проценти, які отримають політсили від тих, хто візьме участь у голосуванні.
    Рейтинги дещо інші:
    "13,9% опитаних сказали, що підтримали б Партію регіонів (в лютому за ПР готові були проголосувати 16,8% громадян), 10,6% - БЮТ, 7,1% - "Фронт змін", 3,2% - КПУ, 3,1% - "Удар"."

    Прошу звернути увагу на тенденцію: У ЛЮТОМУ за результатами опитування готових взяти участь у голосуванні респондентів у парламент проходили 7 політсил: ПР - 31,9%, БЮТ - 19,7%, "Фронт змін" - 12,4%, "Сильна Україна" і КПУ - 6,3%, "Свобода"- 5,9% і Блок Кличка - 3%.

    За 2 місяці у ПР падіння з 31, 9 до 27,4. Це мало? То ось ще пара цифр: за даними того ж КМІСу кількість людей на Сході, які позитивно оцінюють політику Президента Віктора Януковича скоротилася з 70% до 17%, тобто більше, ніж вчетверо.
    http://pravda.cc.ua/2011/03/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2-%D1%8F%D0%BD%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%96-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5/
    Все нормально:).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.05.17 | Isoлято

      Але це не знімає питання - "хто прийде на зміну?"

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.05.17 | Pavlo Z.

        100%, але без слова "але":)

    • 2011.05.17 | GreyWraith

      Схоже, Ви також праві

      Автор стартового допису оцінює ситуацію у статиці і за найгірших для нас розкладів і справедливо киває на мажоритарщину та тушки. А Ви дивитися на динаміку, базовану на досить достовірному припущенні, що ніякого покращення до часу виборів ці не доб'ються, отже, чим далі - тим їм гірше.

      Про це, до речі, свідчить і відновлення тієї ж мажоритарки: досі їм таке маскування було не потрібне, бо хом'ячки кидалися на сам бренд ПРУ. Також чомусь зненацька пішли розмови про перевибори київського мера і ради: певно, відчули, що далі їх чекають лише електоральні втрати, тому слід хапати ті голоси, що є зараз...

      Pavlo Z. пише:

      За 2 місяці у ПР падіння з 31, 9 до 27,4. Це мало?
      Ну, такими темпами за рік і два місяці ПРУ взагалі щезне. :)

      То ось ще пара цифр: за даними того ж КМІСу кількість людей на Сході, які позитивно оцінюють політику Президента Віктора Януковича скоротилася з 70% до 17%, тобто більше, ніж вчетверо.
      Це настільки добра новина, що я відмовляюся в неї вірити. :) Ти дивися, як нервовий вузол між вухами почав працювати... І, вибачте за блюзнірство, доти, доки Хам не став би керувати, в тих краях і досі б бубнили щось про господарників...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.05.17 | damoradan

        Та не очень

        Касаемо списков - автор блога справедливо отмечает, что важен не абсолютный рейтинг, а относительный среди тех кто придет голосовать. Т.е. падение рейтинга ПР малозначимо, если не сопровождается повышением рейтингов оппозиционных партий. А разочарование в партиях у нас такое, что люди могут скорее не придти на выборы вообще, чем проголосовать за кого-то из оппозиции. Явка будет ключевым элементом, но вряд ли можно надеяться, что ПР по списку возьмет намного меньше голосов, чем показывают сегодняшний опросы.

        Что касается мажоритарки - то автор блога снова-таки прав. Если несколько оппозиционных партий не будут выдвигать единого кандидата, то ПР будет побеждать и с 30%, и с 20%ми голосов, причем совершенно честно.

        Ситуация в Киеве уникальна в том плане, что ПР считает для себя благоприятной низкую явку, поэтому не хочет проводить выборы одновременно с парламентскими, когда на участки придет 60% киевлян. На местные придет 40%, что ПР вполне устраивает. Кроме того, такие партии как УДАР и ГП, которые могут претендовать на представительство в Киевсовете, пока еще не сильно раскручены. Т.е. ситуация с местными выборами в Киеве к общенациональным раскладам имеет очень опосредованное отношение...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.05.17 | GreyWraith

          Re: Та не очень

          damoradan пише:
          Т.е. падение рейтинга ПР малозначимо, если не сопровождается повышением рейтингов оппозиционных партий. А разочарование в партиях у нас такое, что люди могут скорее не придти на выборы вообще, чем проголосовать за кого-то из оппозиции.
          Згоден. І, до речі, мене це якраз тішить, бо ми маємо шанс вирватися із зачарованого кола "Юля-Вітя".

          Явка будет ключевым элементом, но вряд ли можно надеяться, что ПР по списку возьмет намного меньше голосов, чем показывают сегодняшний опросы.
          Резонно. Якби вибори були в найближчу неділю. А так до того часу багато що може змінитися.

          Если несколько оппозиционных партий не будут выдвигать единого кандидата, то ПР будет побеждать и с 30%, и с 20%ми голосов, причем совершенно честно.
          Теж згоден. І я не здивуюся, коли спеціально такі фейкові кандидати косяками попруть, причому ультр-р-р-раопозиційні (і чим агресивніше - тим краще для ПРУ). Ну так на те міжвушний невровий вузол у людей є: зможуть провести ті ж праймеріз і наперед визначитися - молодці, не зможуть - поступляться іншим в наступний цикл...

          Ситуация в Киеве уникальна в том плане, что ПР считает для себя благоприятной низкую явку,
          Звісно. Навіщо їм щось міняти прямо зараз?

          поэтому не хочет проводить выборы одновременно с парламентскими, когда на участки придет 60% киевлян. На местные придет 40%, что ПР вполне устраивает.
          Думаєте, відсоток сильно збільшиться для них?

          Кроме того, такие партии как УДАР и ГП, которые могут претендовать на представительство в Киевсовете, пока еще не сильно раскручены.
          Так то можна розцінювати як великий плюс: справді нові люди. ;)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.05.18 | damoradan

            существенно

            GreyWraith пише:
            > damoradan пише:

            > Ситуация в Киеве уникальна в том плане, что ПР считает для себя благоприятной низкую явку,
            > Звісно. Навіщо їм щось міняти прямо зараз?
            >
            > поэтому не хочет проводить выборы одновременно с парламентскими, когда на участки придет 60% киевлян. На местные придет 40%, что ПР вполне устраивает.
            > Думаєте, відсоток сильно збільшиться для них?
            >
            Придут как на выборах 2010 - в целом люди постарше и четко определившиеся с партией. А среди таких % за ПР гораздо выше, чем в целом по электорату. Нынешние неопределившиеся ("протывсихи"), которых парламентские выборы заставили бы придти и определиться, будут сидеть дома. А это - меньший %, чем мог бы быть, для тех же УДАРА и ГП и Кличко-мэра.

            Для примера возьмите результаты выборов в Киеве в 2006м (вместе с парламентскими) и 2008м (отдельно). Во втором случае - блок "крепкого хозяйственника" и "любителя бабушек" получил гораздо больший %. Вот и теперь ПР могла посчитать, что у Попова есть шансы только при низкой явке, аналогичной 2008. Ну а для мажоритарки, с точки зрения ПР, низкая явка - вообще песня. Ведь по спискам при рейтинге 20% можно получить не более 25-27% голосов, а по мажоритарке - теоретически все 100%.
      • 2011.05.17 | Pavlo Z.

        По п.1: дякую:). По п.2: якщо не вірите соціології - хіба не вірите відео "с родіни"?:) (л)

        http://www.youtube.com/watch?v=DtvS4ypVKww
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.05.17 | GreyWraith

          Вони мають пройти своє розчарування

  • 2011.05.17 | Sviatoslav D

    Ви обнулилися лише до 2002-го, чи далі?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.05.17 | damoradan

      а что Вас, собственно, не устраивает?

      Изложили бы свой анализ ситуации - сразу стало бы понятно.
  • 2011.05.17 | Hadjibei

    Це населення на кращу владу не заслуговує

    Худоба...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.05.17 | keymaster

      Треба шукати інший народ?

  • 2011.05.17 | ziggy_freud

    загалом правильно, але вибори не сьогодні.

    1) навіть за місяць може статись багато такого, що ці розрахунки безнадійно застаріють.

    2) Скільки народу моніторило минулі президентські вибори, але якимось дивом їх визнано "чесними". Пояснити цей феномен самою лише шкідницькою діяльністю Портнова не виходить.

    3) теперішній склад ВР обрано за партійною системою. І наскільки це рятує український парламентаризм?

    Черновецький теж грав на зниження інтересу піпла до виборів. Спочатку виграв, а потім догрався до фактичної самоліквідації. Наче і є виборний міський голова. Але однаково що його нема. Отже,

    4) ВР з більшістю, що представляє 15% електората та опозицією, що представляє 10% приречена на повну втрату свого авторитета. Це буде щось схоже на третий термін Кучми. Або на другий термін Ющенка.

    також особлива подяка противсіхам, євреям і велосипедистам (с)
  • 2011.05.18 | Убітий Єнот

    вони виграють будь-які вибори

    незалежно від рейтингів. Не вірите - подивіться на цю Верховну Раду, регіонали програли ті вибори.
    Має значення тільки відсоток тих, хто готовий вийти на вулиці.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.05.18 | Pavlo Z.

      "Спасіба. Ваша ПР." А від мене -

      нє сцать!:)
    • 2011.05.18 | OlalaZhm

      угу Re: вони виграють будь-які вибори

      ...якщо не знайдеться товариства, яке ВЖЕ почне навчати громадян спостерігати на виборах і працювати в комісіях, хоча б на тому рівні, як у 2004. Свого часу багато зробили хлопці з КВУ, ну і ще були. А зараз - тихо, як моргу. Хоч пацієнт ще диха...
  • 2011.05.18 | Чучхе

    Дані застарілі. БЮТ за останніми опитуваннями вже випереджає ПР

    У нас будь-хто, хто зникає з телевізорів одразу стає мегапопулярним
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.05.18 | damoradan

      да что Вы...учитывая, что БЮТ никогда не опережал ПР по рейтингам,

      Ваши данные - просто фундаментальный прорыв. Странно, что Батькивщина еще на раструбила об этом по всему интернету, как они делают по менее существенным и даже несуществующим поводам. Надеюсь, мы скоро все будем иметь счастье ознакомиться с данными этого опроса...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.05.18 | Мартинюк

        Еге - з нетерпінням чекаю

        Хоча падіння рейтингу влади очікуване і сенсації не становить.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.05.18 | Чучхе

          Re: Еге - з нетерпінням чекаю

          Тому я не розумію, що може бути дивного в тому, що рейтинг політичної сили номер один може впасти нижче за рейтинг політсили номер два

          Тим більше, що сила номер два не робить нічого (в т.ч. такого, що могло б вдарити по її іміджу)

          Як Уколів зник з телеетеру, так і показники симпатії до Батьківщини стабілізувались
      • 2011.05.18 | damoradan

        вот оно - скоро обещают полные результаты...ждем-с...(л)

        http://korrespondent.net/ukraine/politics/1218680-timoshenko-schitaet-chto-socopros-pobudil-gpu-sadit-ee-pryamo-sejchas
        Лидер Батьківщини Юлия Тимошенко считает, что на действия Генеральной прокуратуры Украины повлияли результаты опроса, согласно которым большинство украинцев на парламентских выборах готовы проголосовать за ее партию.

        Исследование, как отмечают украинские информагентства, было проведено с 1 по 9 мая Всеукраинской социологической службой в ходе общенационального опроса по заказу Украинской академии политических наук.

        Согласно опросу, если бы выборы в Верховную Раду состоялись сегодня, за Батьківщину проголосовали бы 15,4% избирателей, в то время как за Партию регионов - 15%.

        Как констатируют эксперты, впервые за последние годы в парламентском рейтинге Батьківщина опередила Партию регионов.

        По словам генерального директора Всеукраинской социологической службы Николая Михальченко, проведенный опрос "действительно продемонстрировал серьезные изменения в политических настроениях людей, уровне доверия к политикам и готовности голосовать за те или другие политические силы".
      • 2011.05.18 | Чучхе

        Ну от посилання вам в помощь на рейтинги "Батьківщини" (/)

        lb.ua/news/2011/05/18/96964_Batkivshchina_oboshla_PR_po_populyar.html

        За партию "Батькивщина" готовы проголосовать большинство украинцев на парламентских выборах.

        Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного с 1 по 9 мая Всеукраинской социологической службой в ходе общенационального опроса по заказу Украинской академии политических наук.

        Согласно опросу, если бы выборы в Верховную Раду Украины состоялись сегодня, за «Батькивщину» проголосовали бы 15,4% избирателей, в то время как за Партию регионов - 15%.

        "Впервые за последние годы в парламентском рейтинге «Батькивщина» опередила Партию регионов", - констатируют эксперты.

        По словам генерального директора Всеукраинской социологической службы Николая Михальченко, проведенный опрос «действительно продемонстрировал серьезные изменения в политических настроениях людей, уровне доверия к политикам и готовности голосовать за те или другие политические силы».

        Он также отметил, что в ближайшее время Всеукраинская социологическая служба обнародует развернутый аналитический отчет по результатам указанного социологического опроса.

        Всеукраинская социологическая служба провела общенациональный опрос с 1 по 9 мая по заказу Украинской академии политических наук.

        Всего в ходе выборки было опрошено 2500 респондентов во всех регионах Украины.

        Напомним, в сентябре 2010 года лидером электоральных симпатий украинцев по-прежнему оставалась Партия регионов, хотя ее рейтинг (среди всех опрошенных) снизился с 35,2% в июне до 24,4% в сентябре.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.05.18 | damoradan

          это я уже видел...

          пока увидел две вещи:

          1. рейтинг Батькивщины не вырос, рейтинг ПР упал;
          2. "лидерство" Батькивщины находится в рамках статистической погрешности, поэтому она может разве что праздновать тот факт, что рейтинг ПР, наконец-то, свалился до ее собственного.

          Хочется посмотреть на расклады среди тех, кто проходит барьер. Это, на самом деле, самое интересное - привело ли падение рейтинга ПР на фоне стагнации рейтинга Батькивщины к росту рейтинга других партий, или просто упала теоретическая явка. Например, если рейтинг ФЗ вырос до уровня 13-13.5%, то Батькивщине впору горевать, а не радоваться.
        • 2011.05.21 | Pavlo Z.

          Щось мені дискомфортно...

          УСС замовляє опитування провести УАПН, тобто:
          М.Михальченко замовляє М.Михальченку.
          Моветон...:(
          Або замовлянка.

          Чучхе пише:
          > lb.ua/news/2011/05/18/96964_Batkivshchina_oboshla_PR_po_populyar.html
          >
          > За партию "Батькивщина" готовы проголосовать большинство украинцев на парламентских выборах.
          >
          > Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного с 1 по 9 мая Всеукраинской социологической службой в ходе общенационального опроса по заказу Украинской академии политических наук.
          >
          > Согласно опросу, если бы выборы в Верховную Раду Украины состоялись сегодня, за «Батькивщину» проголосовали бы 15,4% избирателей, в то время как за Партию регионов - 15%.
          >
          > "Впервые за последние годы в парламентском рейтинге «Батькивщина» опередила Партию регионов", - констатируют эксперты.
          >
          > По словам генерального директора Всеукраинской социологической службы Николая Михальченко, проведенный опрос «действительно продемонстрировал серьезные изменения в политических настроениях людей, уровне доверия к политикам и готовности голосовать за те или другие политические силы».
          >
          > Он также отметил, что в ближайшее время Всеукраинская социологическая служба обнародует развернутый аналитический отчет по результатам указанного социологического опроса.
          >
          > Всеукраинская социологическая служба провела общенациональный опрос с 1 по 9 мая по заказу Украинской академии политических наук.
          >
          > Всего в ходе выборки было опрошено 2500 респондентов во всех регионах Украины.
          >
          > Напомним, в сентябре 2010 года лидером электоральных симпатий украинцев по-прежнему оставалась Партия регионов, хотя ее рейтинг (среди всех опрошенных) снизился с 35,2% в июне до 24,4% в сентябре.
      • 2011.05.18 | GreyWraith

        Слушне зауваження...

    • 2011.05.18 | GreyWraith

      Це не БЮТ переганяє ПРУ...

      ... це ПРУ відстає вже навіть від БЮТ. :)

      Але, враховуючи, що БЮТ як безвідмовний поставщик тушок зараз фактично перетворився на фарм-клуб ПРУ, особливих причин для журби останніх я не бачу...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".