МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Черговий шедевр геніїв з Верховної Ради - про авторські права

02/18/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Зміни до закону про авторські права

Якщо ці зміни запрацюють, то тепер я не зможу вам любі друзі нічо поставити послухати зі свого збірника фонографічних аудіовізуальних творів. Я у вашій присутності буду змушений вимкнути музику. Бо ви – не моя сім’я. Закон каже:, що я можу дати послухати музику тільки у колі сім’ї. Всі інші прослуховування - публічні:

«„Твори і виконання, зафіксовані у фонограмах, відеограмах, їх примірниках, а також аудіовізуальні твори та їх примірники допускається відтворювати у домашніх умовах фізичною особою і виключно в його (її) особистих цілях або для кола сім'ї, без наявності прямої або опосередкованої комерційної мети, без дозволу автора (авторів), виконавців, виробників фонограм, виробників відеограм, але з виплатою їм винагороди. Особливості виплати винагороди у цьому випадку визначені частинами другою, четвертою – сьомою статті 42 цього Закону“;»

А тут про цей законопроект пишуть, що якшо він запрацює, то доведеться платити податок за все, на що теоретично можна записати пісню, фотку, відео чи будь-що – флешки, диски, принтери і т.д.

Ну і походу одна історія. Цей законопроект з’явився після того, як подібний був провалений у Росії. Там цим всім мав займатись Міхалков. І всі сміялись, що з кожного диску тре буде платити Міхалкову по рублю чи скільки там...

Тепер така ж біда з’являється і у нас.

Колись в архіві Верховної Ради мені розказали, що деякі депутати шоб самим не паритись в написанні законів просто перекладають російські. В архіві російські закони теж збирають. І не тільки російські. Там аналізують всякі закони. І їм смішно читати деякі українські закони, які депутати тупо видають як свої. А саме смішно буде, якщо зміни до закону про авторське право, депутати десь вкрали. Наприклад в Росії.

Роман Вінтонів

Відповіді

  • 2011.02.18 | igorg

    ось тут доволі цікаві ідеї стосовно проблем авторства

    http://habrahabr.ru/blogs/copyright/113918/

    принаймні цікавіші за кальки з російських законопроектів. Що скажуть правники?
  • 2011.02.18 | ziggy_freud

    росіяни відмовились платити МіхАлкову, то платитимуть українці

    тому самому МіхАлкову. Незалежно від того, чи дивляться його останні кіновисери, чи копіюють, чи тільки рекламу на вулиці бачили. Там ще прописано дуже хитрий крючок, ЯКИМ САМЕ правовласникам поступають гроші.

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > тут про цей законопроект пишуть, що якшо він запрацює, то доведеться платити податок за все, на що теоретично можна записати пісню, фотку, відео чи будь-що – флешки, диски, принтери і т.д.

    > Тепер така ж біда з’являється і у нас.

    наша біда значно гірша. Бо де-факто ми станемо фінансувати чужий маскульт. Одна справа, коли за теоретично послухану ним пісню громадянина Осіпа Комбінєзона платить громадянин РФ Васілій Пупкін. Йому ці гроші можуть повернутись хоча б непрямо і частково. А громадянину України Василеві Пупенку з того буде лише геморой.

    > А саме смішно буде, якщо зміни до закону про авторське право, депутати десь вкрали. Наприклад в Росії.

    не вкрали. А продавило російське лобі. МіхАлков крім як таблом поторгував підчас останнього візиту, зробив корисну для себе річ. За сумісництвом шкідливу для нас.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.18 | ziggy_freud

      доповню. Гроші збиратимуть організації колективного управління правами (колгоспи?)

      а діяльність тих колгоспів в галузі копірайта контролюватиме... Установа. Вступ до копірайт-колгоспів справа добровільна. Але хто не вступить, замість грошей отримає дулю.

      реальний на всю голову Орвел.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.18 | Almodovar

        Re: доповню. Гроші збиратимуть організації колективного управління правами (колгоспи?)

        Ну, організації колективного управління правами вже дано існують, до речі. І успішно діють. Так що, дарма Ви так.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.02.19 | ziggy_freud

          думка правника, який трохи більше в темі. Хто збере гроші (/)

          http://www.pravda.com.ua/articles/2011/02/16/5904293/

          Мовчання українських музичних "ягнят"
          Дмитро Гузій, для УП _ Середа, 16 лютого 2011, 11:34

          Незважаючи на громіздкий текст законопроекту й красиві гасла захисту авторських прав, основним його завданням є закріплення ефективної монополії на збирання грошей за всі види публічного сповіщення й виконання музики/фонограм в Україні, тобто за всіма відповідними грошовими потоками в публічній виконавській сфері, а не тільки з радіотрансляцій – для організації, яка представляє інтереси власників прав на музику, яка має максимальні в Україні... радіорейтинги (!).

          Спеціально підкреслимо – власників прав, а не самих музикантів.

          Номінально, програми мовлення – це справа радіостанцій. Втім, тандем продюсерів і радіо існує вже десятиліттями, є відлагодженою бізнес-схемою. Чим потужніші продюсери – так звані "правовласники" – і чим більше якісного музичного контенту вони контролюють, тим кращі бонуси очікують радіостанції, які будуть такий контент просувати – ставити в ротацію. Тим самим створюється вже згаданий радіорейтинг.

          Якісь радіостанції напряму належать право власникам, інші розкручені радіо – з ними активно співпрацюють. Бо ж "щедрий клієнт завжди бажаний". "Нішеві" радіостанції не враховуємо.

          Тобто, по-суті, модель, що базується на законопроекті №6523, втілює в життя досить просту й ефективну бізнес-схему:

          1) інвестувати в радіорейтинги стає чимдалі вигіднішим для обох сторін. Радіо заробляє гроші, правовласник отримує рейтинг.

          2) контрольована таким "суперрейтиновим правовласником" організація автоматично отримує монопольні права збирати всі "публічні" гроші в Україні за фонограми.

          Здавалось, усе "канонічно": гроші роблять більші гроші.
          Але є ще й нюанси.

          Магнітні та оптичні носії йдуть в історію. Інтернет усе більше стає інструментом глобального публічного ринку. За сучасних реалій, той хто "контролює ситуацію", а саме – монопольну організацію в публічній сфері – той і отримує багато "креативних" можливостей забезпечити свою перевагу на перспективних ринках.

          І не тільки на ринках музичних.

          Вплив "правовласників" вже призводить на практиці до того, що навіть рутинний розподіл грошей здійснюється не стільки "порівну", скільки "по-братськи" – тобто, теж згідно радіорейтингів. Обґрунтування такого підходу "кульгає": бо гроші отримуватиме не той, кого більше хочуть і слухають, а той, хто більше в ротації на заздалегідь "правильних" станціях.

          Погодьтесь, але це "дві великі різниці". Втім, "переможець забирає все"...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.02.19 | 123

            громадськість мала б більше турбуватися "податком на потенційне піратство" нмд

            як будуть розподілятися роялті правовласників - то мало б бути цікаво правовласникам, а не широкому загалу.

            а от коли податком будуть обкладені всі компутери, дискети, принтери, телефони тощо - то платитимуть за це всі.

            ідею цю вигадали не в Росії і не Міхалков, вона активно дискутується у світі та в окремих країнах запроваджена, в тому чи іншому вигляді. суть її в тому, що оскільки в сучасному світі власник прав не може ефективно убезпечитися від піратства, так що його законом гарантована винагорода (як власника прав) не може бути забезпечена на практиці, то цю нагороду треба зібрати з потенційних порушників цих прав через механізм таких податків.

            такий підхід загалом вважається доволі виваженим та має прихильників серед фахівців (тобто це знову ж таки не москалі вигадали), хоча мені не подобається, я вважаю що проблему власників прав не слід перекладати на суспільство лише тому, що у власників складності з реалізацією їхніх прав - їхні приватні складності, най борються як можуть. їхній бізнес в цілому достатньо успішний і не потребує додаткового захисту, при цьому суспільство не має потреб у потужнішому зростанні цього бізнесу (так що нема обгрунтування для напруження суспільства в цьому напрямку).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.02.19 | ziggy_freud

              дві великі різниці полягають в тому,


              123 пише:
              > як будуть розподілятися роялті правовласників - то мало б бути цікаво правовласникам, а не широкому загалу.

              тих правовласників, які матимуть зиск з цього закону, я волів би бачити в труні в білих капцях. Сумніваюсь, що з матеріальної підтримки Комбінезона-Міхалкова-Філі Пугачьова широкий загал, чи вузькі частини цього загалу матимуть хоч що небудь. Крім регулярного поновлення їхніх територіальних міток.

              > а от коли податком будуть обкладені всі компутери, дискети, принтери, телефони тощо - то платитимуть за це всі.

              ну не всі, а тільки ті, хто регулярно купує побутову чи офісну техніку. Слухачі-глядачі совкового ретро добре як раз на 10 років міняють телевізор...

              > ідею цю вигадали не в Росії і не Міхалков, вона активно дискутується у світі та в окремих країнах запроваджена, в тому чи іншому вигляді. суть її в тому, що оскільки в сучасному світі власник прав не може ефективно убезпечитися від піратства, так що його законом гарантована винагорода (як власника прав) не може бути забезпечена на практиці, то цю нагороду треба зібрати з потенційних порушників цих прав через механізм таких податків.

              дві великі різниці полягають в тому, що американці чи французи захищають свого виробника. А дупутати від ПР - іноземного. І навіть не в першу чергу американського, як могли б сподіватись їх дуже нечислені друзі в Вашінгтоні. Оті що навчили Бондаренко слухати Тоні Бенета ;-).

              до того біда не приходить одна. Разом з податком на медійні носії - збільшення частки попси-і-блатняка на радіо.
      • 2011.02.20 | Max

        Просто реальний соціалізм. Така вже його природа.

        ziggy_freud пише:
        > реальний на всю голову Орвел.
  • 2011.02.20 | rais

    Система муркудаїв завжди жила за рахунок чужих ідей.

    Нащадки комссекретариків та партінструкториків вже давно звикли тибрити все нове, і по Світу, і на всіяких совкових заходах-зборах. Згадайте про їх методи генерації "власних" ідей:

    "Які будуть пропозиції, товариши ?", "Що ви пропонуєте ?", "Які у вас ідеї ?", "А як ви це зробите ?", "Нам потрібні свіжі ідеї", "Що робити ?"
    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?site=maidan&bn=maidan_free&key=1292960855&trs=-1


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".